كتابخانه بيمارستان اميرالمومنين(ع)

 

  كتابخانه مرکز آموزشی درمانی اميرالمومنين (ع) در سال 1367 همزمان با افتتاح بيمارستان تاسيس گرديد. كتابخانه در ساختمان شماره 2 ، جنب دفتر مديريت بيمارستان واقع شده و در حال حاضر با بيش از 2000 نسخه كتاب فارسي و لاتين در زمينه هاي مختلف پزشكي، علوم پايه پزشكي، پرستاري، بيش از 300 عنوان پايان نامه و 100 حلقه سي دي مشغول به فعاليت و ارائه خدمات كتابخانه اي به اساتيد  دانشجويان و كاركنان مي باشد.

 رده بندي كتب براساس رده بندي پزشكي  National Library of Medicine (NLM) بوده و سيستم كتابخانه به صورت مخزن باز مي باشد. به دنبال راه اندازی سیستم یکپارچه کتابخانه دیجیتال آذرخش در سال 1393 در کلیه کتابخانه های دانشگاه، به منظور یکپارچه سازی خدمات ارائه شده در کتابخانه های تابعه دانشگاه، ارائه خدمات در این کتابخانه از جمله بخش امانت به صورت الکترونیکی انجام می گیرد.

وجود 2 سیستم کامپیوتر همراه با پرینتر و اسکنر در کتابخانه، امکان دسترسی به اینترنت، منابع الکترونیک(کتب ومجلات الکترونیک ) را برای اعضای کتابخانه فراهم نموده است. علاوه بر این کتابخانه مجهز به سیستم  Wirelessبوده که امکان دسترسی به اینترنت را در فضای کتابخانه برای کلیه اعضایی که دارای کامپیوترهای شخصی می باشند، فراهم می آورد.

 از ديگر خدماتي كه در كتابخانه ارائه مي گردد، آموزش نحوه جستجو در پایگاه های اطلاعاتی  پزشکی به اساتيد، دانشجويان و كاركنان مي باشد.

شماره شابکا کتابخانه (شناسگر استاندارد بین المللی کتابخانه ها ثبت شده در مرکز اسناد و کتابخانه ملی کشور) 201720006- IR می باشد.

این کتابخانه دارای سالن مطالعه مجزا با متراژ 35 متر مربع و گنجایش 16 نفر می باشد که به صورت 24 ساعته در اختیار کلیه کاربران کتابخانه اعم از دانشجویان، پزشکان، پزشکان مقیم و پرستاران قرار دارد.

ساعت كاري کتابخانه 7/30 تا 14 و عصرها 15 تا 18 و در روزهای پنج شنبه از 7/30 تا 13 می باشد.

مسئول و کتابدار کتابخانه: مرضیه عضدی- کارشناس کتابداری و اطلاع رسانی

آدرس: سمنان، میدان مادر، بلوار مصطفی خمینی، بیمارستان امیرالمومنین، کتابخانه

شماره تماس: 33460055-023 داخلی 2240

 

تازه های کتاب

 

 

جستجو در منابع این کتابخانه